Zimowa  promocja ! Nocleg + HB  130.-zł/os !!! Pokoje 1,2,3,4 osobowe z łazienkami. Rezerwuj teraz tel: 693-030-686 lub biuro@DOMpielgrzymaJAKUB.pl  Zapraszamy na 1 dniowe wycieczki: Szlakiem Beskidzkich Sanktuariów i Kapliczek, Słowackie Panoramy, Szlakiem Papieskim.

     

Home

Kalendarz
imprez

Ciekawe
artykuły

Zdobądź
odznakę


Szlakiem
Architektury


Sanktuaria
Beskidzkie
Szlakiem
Papieskim

 

Profanacja na Golgocie Beskidów

 

Nieznani sprawcy uszkodzili figury na trzech stacjach Drogi Krzyżowej, ustawionych przy drodze na szczyt góry Matyska, zwanej Golgotą Beskidów.

Uszkodzone zostały trzy stacje. Ze znajdujących się na nich monumentalnych figur odłamane zostały kolce korony cierniowej oraz fragment włóczni. Niektóre elementy zostały pomalowane białą farbą. …. Na drodze pojawiły się też napisy piętnujące autora rzeźb Drogi Krzyżowej, krakowskiego artystę, twórcę wielu pomników Jana Pawła II i rzeźb sakralnych, prof. Czesława Dźwigaja. Zarzucono mu przynależność do masonerii. (kosciol.wiara.pl)

 Piętno masonów

O Golgocie Beskidów tuż przed jej otwarciem głośno zrobiło się również za sprawą rzekomych symboli masońskich, które prof. Dźwigaj miał przemycić do poszczególnych projektów. Maria Kominek z zakonu Dominikanów Świeckich zamieściła w internecie obszerny artykuł, w którym przedstawia po kolei każdą ze stacji dowodząc, że jej wymowa jest co najmniej niejednoznaczna. Domaga się usunięcia wszystkich elementów, które mogłyby nasuwać skojarzenia z ideologią masońską. Jej poglądy zyskały kilku zwolenników również wśród okolicznych mieszkańców….w wielu miejscowościach na Żywiecczyźnie, na drzewach i tablicach pojawiły się anonimowe ogłoszenia; „Uwaga! Golgota Beskidów drogą krzyżową szatana. Ostrzegają katolicy!”.(gazetazywiecka.pl)

 Wandale pomalowali stację IV, szczególnie mocno krytykowaną przez przeciwników masonerii.

 „Stacja IV…jest szczytem urągania Najświętszej Maryi Pannie. W porównaniu z nią występy tzw. królowej popu, uzurpującej sobie tytuł "Madonna" są niczym. A to, dlatego, że piosenkarka wyraźnie nie kryje faktu, że walczy z Chrystusem i Jego Matką, że ich nienawidzi, że nienawidzi Kościół. 
Pamiętamy, że na stacji IV prof. Dźwigaj umieścił na skrzydle, mającym obrazować dogmat o Dziewictwie Maryi, zamiast roku 649 rok 955, datę wyboru papieża Jana XII? Przypomnijmy - to papież, który się wpisał w historię tym, że "zamienił Watykan na dom publiczny". (M.Kominek)

//www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1295&Itemid=46

Z tym domem publicznym w Watykanie M. Kominek nie ma racji z tego prostego powodu, że w X wieku Watykan nie był siedzibą papieża , jest nią dopiero od 1308 roku. Jego Świątobliwość, Jan XII, w dom publiczny zamienił papieską rezydencję na Lateranie. Złagodzoną historię tego papieża można przeczytać w  New Advent Catholic Encyclopedia.

 Absolutny władca Rzymu Alberyk II (905 - 954) przed śmiercią zobowiązał pod przysięgą rzymską magnaterię , że jego syn, Oktawian, będzie wybrany papieżem. Przysięgi dotrzymano, 16 grudnia 955, osiemnastoletni młodzieniec zasiadł na papieskim tronie, jako Jan XII (955-964). Wulgarny i niemoralny urządził burdel w papieskim pałacu na Lateranie - rozkład  moralny stał się przedmiotem powszechnego obrzydzenia.

 

Jako pierwszy w historii zmienił swoje papieskie imię na: Jan XII,... 
w chwili gdy przyjął na siebie papieski urząd miał zaledwie szesnaście lat. Był twórcą nowych, dotychczas nieznanych grzechów, jak spanie z własną matką. W Pałacu Laterańskim miał harem. Dary ofiarowywane przez pielgrzymów przegrywał w karty. Towarzyszki nocnych uciech obdarowywał złotymi kielichami z bazyliki św. Piotra. ... Przed ołtarzem będącym kolebką chrześcijaństwa wznosił toasty do diabła. Papież Jan ściągał na siebie taki gniew, że - bojąc się o własne życie - uciekł do Tivoli, uprzednio okradając bazylikę św. Piotra….

Biskup Cremony pozostawił po sobie dokładną listę zarzutów stawianych papieżowi: Odprawiał mszę nie przystępując do komunii. Jednego z diakonów wyświęcił w stajni. Za wyświęcenia pobierał opłaty. Miał stosunki seksualne z wieloma kobietami, wymienionymi z nazwiska, wśród których znajdowała się dawna kochanka jego ojca oraz jego własna bratanica. Oślepił swojego duchowego przywódcę. Zabił kardynała, kastrując go. Wszystkie te oskarżenia zostały potwierdzone pod przysięgą.

Zarówno duchowieństwo jak i ludzie świeccy oskarżają Waszą Świątobliwość o morderstwa, krzywoprzysięstwo, świętokradztwo, kazirodztwo, i o oddawanie —jak poganin — czci Jowiszowi, Wenus i innym demonom
Fragment listu cesarza Ottona I (912-973) do papieża

 Mówiąc o śmierci Jana XII, można by zacytować klasyka: żył jak pies, zdechł jak pies; pewnej nocy zazdrosny mąż, jeden z wielu, złapał go in flagranti i jednym ciosem młota w głowę oddał mu ostatnią posługę.

 Kardynał Bellarmine w swojej książce o papiestwie De Romana Pontifice z siedemnastego wieku napisał: Papież jest ostatecznym sędzią w sprawie rozstrzygania sporów dotyczących wiary i moralności . Wielki obrońca papiestwa napisał w tej samej książce: Gdyby papież omylił się i nakazywał grzeszyć a zabraniał czynić dobro, kościół także powinien uważać grzechy za dobro a uczynki dobre - za grzeszne; w przeciwnym razie kościół grzeszyłby 
wobec sumienia. ..Ale nawet Bellarmine, który o Borgii wiedział wszystko, napisał, że Jan XII był mętem. Fueritfieri omnium deterrimus.

 Wobec przypomnienia tych faktów, biskup bielsko - żywiecki zgodził się na usunięcie daty 955, lecz wszystkie symbole masońskie pozostały na swoich miejscach. Golgota Beskidów jest dziś atrakcją, celem pielgrzymek i miejscem uroczystości religijnych. Tłumy wiernych bezrefleksyjnie klękają przed masońskimi symbolami, i na nic się zdadzą pobożne życzenia wygłaszane przez oszczerców mieniących się strażnikami czystości „prawdziwej wiary”, zapewniających gorliwie,”że nikt nie uznaje tej drogi krzyżowej,i nikt nie pada przed wilkiem”,to można przecież sprawdzić.

 

Chyba wierni zdają sobie sprawę, że winni być posłuszni biskupowi?

 Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego.” 
  (Heb 13:17 BT)

 Biskup chyba zasługuje na szacunek od wiernych?

 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz,” 
 (1 Tm 3:2-3 BT)

 

P. de Rosa „namiestnicy Chrystusa”

 

Więcej kontrowersji o drodze krzyżowej:

https://www.youtube.com/watch?v=lZJZlsKlEkQ

https://www.youtube.com/watch?v=E1jVUtE1x4s

 

 


JaÅ?mużna 2019

 

 

 

 

HOME

TRESCI

 

NAWIGACJA

`